fudbal

Prva liga: Metalac slavio protiv Piroćanaca (VIDEO)

Gornji Milanovac – U okviru 22. kola Prve lige Srbije, u Gornjem Milanovcu, Metalac je ugostio ekipu Radničkog iz Pirota. Metalac je u ovoj utakmici bio izraziti favorit i taj epitet i opravdao, na kraju je bilo 2:1 za domaćina. Rezultat na poluvremenu je bio takođe 2:1. Strelac oba gola za domaćina bio je Stefan Ilić u 16. i 20. minutu, dok je gol za goste postigao Filip Tolić.

Ovom pobedom fudbaleri Metalca uspevaju da održe korak za prve dve ekipe na tabeli i ostanu u borbi za plasman u elitni rang takmičenja. Ekipa Metalca je trenutno treća sa 42 boda. U sledećem kolu fudbaleri iz Gornjeg Milanovca gostovaće u Novom Sadu ekipi Proletera koji je drugi na tabeli sa 4 boda više, biće to utakmica koja može odrediti i konačan rasplet po pitanju plasmana u Super ligu.