fudbal

Nula Mladosti i Zvezde, crveno-beli u finalu Kupa Srbije(video)

Mladost nadigrala crveno-bele, ali se u finale Kupa plasirao tim sa Marakane – 0:0.

Čudo u Lučanima se nije dogodilo. Crvena zvezda se plasirala u finale Kupa, pa će narednog četvrtka u Nišu pokušati da osvoji prvu duplu krunu posle 12 godina. Međutim, današnji remi bez golova protiv lučanske Mladosti (0:0) dugo će, sasvim sigurno, žuljati šefa stručnog štaba crveno-belih Vladana Milojevića. Previše opušteno, bez žara i takmičarske želje, tim sa Marakane je odradio revanš meč polufinala Kupa Srbije. Nije kažnjen, a mogao je, jer je Mladost pošteno nadigrala u drugom poluvremenu najbolji tim u Srbiji. Do te mere da su se crveno-beli grčevito branili u finišu kao da je preko puta Red Bul Salcburg i pojačali opšte mišljenje da su odigrali možda i najslabiji meč u sezoni.

Nakešadanji napadač Partizana Obiora Odita propustio je da zakuva ishod u Dragačevu, pošto je za deset minuta u drugom poluvremenu promašio tri kolosalne šanse. I taj podatak dovoljno govori kakav utisak je ostavila Crvena zvezda. Crveno-beli su u drugom poluvremenu meča u Lučanima bili defanzivno porozni, mada se ni ostale linije tima nisu proslavile. Mnogo problema za Vladana Milojevića u finišu sezone, posebno što su pojedini igrači demonstirali ozbiljne simptome apatije. Jednog od najboljih strelaca tima El Fardu Bena gotovo da nije bilo na ovom meču, pucala je Zvezdina odbrana i po bokovima i po centrali. Linije tima su bile razmaknute, pa je bravurama, nalik onima u Ligi šampiona, tim spšavao Milan Borjan. Jedini koju je u taboru Beograđana zaslužio prelaznu ocenu.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević, gostovanje u Lučanima, zamislio je kao svojevrsnu probu za predstojeće finale kupa. Izveo je možda u ovom trenutku najjači tim, ali je dobio slab sadržaj. Sa mislima o završenom poslu crveno-beli u prvom poluvremenu susreta u Dragačevu nisu prezentovali šampionsku igru. Daleko od toga.

Sve se u igri kluba sa Marakane svodilo na pokušaje sa distance. Bomba Marina, koju je krajnjim naporima zaustavio golman domaćeg tima Rosić, najavljivao je meč dobrog intenziteta. Bilo je zadržaja, ali… Mladost je u većem delu prvog poluvremena bila ravnopravan takmac, povremeno i bolja. Taktički dobro pripremljena ekipa Nenada Milovanovića koristila je prostor na bokovima, i uglavnom preko Lazara Jovanovića pravila višak. Tri puta je glavom pokušao Bojović. Međutim, nije imao sreće da savlada Borjana.

Golman Lučanaca Rosić demonstrirao je klasu prilikom pomenutog udarca Marina. Potom je na sličan način zaustavio pokušaj zapaženog Branka Jovičića sa 25 metara. Nije bilo tečnosti u igri ekipe Vladana Milojevića. Često je Milan Pavkov bio usamljen među domaćim defanzivcima. Sve se u igri gostiju sveodilo na individualne, pretenciozne polušaje. Pokušavao je Včladan Milojević rotacijama unutar postave, da probudi ekipu i stvori više problema odbrani Nenada Milovanovića. Videli smo u prvom poluvremenu Ivanića na oba boka, baš kao i Bena, ali pomaka nije bilo.

Posle prvog poluvremena se znalo da će Crvena zvezda izboriti vizu za završnu predstavu. Mladost je odlučila da umre muški, pomerivši linije tima napred i tesitirajući odbranu šampiona. Utisak o igri Mladosti bio bi potpun da je na pravu nogu ustao Obijora Odita. Iskusni napadač je tako umesto praznog gola pogodio stativu. Zatim je imao još dve više nego dobre šanse…Pritiskala je Mladost svim silama šampiona. Spašavali su se gosti zahvaljujući Milanu Borjanu i smušenosti domaćih igrača. Na drugoj strani stativu je pogodio Marko Marin. Suviše malo za bolju ocenu o Zvezdinoj igri.