fudbal

Preminuo Milorad Kosanović, trener koji je Borac odveo do istorijske pobede nad Zvezdom od 5:1

 Poznati fudbalski trener Milorad Kosanović preminuo je u 75. godini, na svoj rođendan.

Nekadašnji trener Crvene zvezde u dva mandata, Vojvodine, ali i čačanskog Borca, kao i brojnih klubova u Srbiji i inostranstvu, preminuo je u Novom Sadu posle kraće bolesti.

Rođen je 4. januara 1951. godine u Šidskim Banovcima, a počeo da igra fudbal u Borovu. Preselio se 1971. u Švedsku i sa Malmeom osvojio tri trofeja.

Životni i fudbalski put povezao ga je sa Novim Sadom, gde je najviše i voleo da provodi vreme. Igrao je pre dolaska u Vojvodinu za zrenjaninski Proleter, a karijeru završio 1983. u dresu novosadskih „kanarinaca“.

Bio je u ulozi direktora kluba tvorac šampionske generacije Vojvodine, a potom trener novosadskog kluba.

Čačanski Borac vodio je u dva navrata. U sezoni 2015/16. sa klupe je predvodio čačanski tim u jednom od najvećih podviga u njegovoj istoriji, kada je na stadionu “Rajko Mitić“ u kup utakmici savladana Crvena zvezda rezultatom 5:1. Potom se na stadionu kraj Morave ponovo obreo 2017. godine, ali se tada nije dugo zadržao.

Poslednji klub koji je vodio u Srbiji bio je Mladost iz Lučana.